הקדמה

כפי שכתבתי בפתיח האתר, אינני ממציא את הגלגל - כל שאני עושה הוא לקבץ רעיונות יסודיים ומוכחים לאורך ההיסטוריה האנושית ממקורות שונים.

אין כאן רעיונות אקזוטיים - יש כאן רעיונות יסודיים.

במהלך הקורס שלך כאן "תפגוש" במספר דמויות מרכזיות בהן ג'ים רוהן ומורו ארל שופ', רוברט קיוסאקי ודונלד טראמפ ובנוסף תכיר את נפוליאון היל.

אליהם יצטרפו אנשים נוספים בעלי שיעור קומה בלתי רגיל.

לדמויות המרכזיות יש מכנה משותף, לכולם נפלה הזכות לבלות בסביבתם של אנשים בעלי פילוסופית חיים המחנכת להצלחה, ויותר מכך העובדה שהם השכילו להטמיע אותה בתוכם.

לאף אחד מהאנשים הנ"ל לא עברה המחשבה: "כשאהיה גדול אני אהיה מרצה שידבר על הצלחה ומוטיבציה", אך נסיבות החיים והאנשים אותם פגשו הובילו אותם לתחום שבו הם משתפים מהידע שצברו.

כיוון שיש ידע עצום בנוגע לכל אחד מהאנשים הללו וקצרה היריעה מלהכיל את כולם יחד, אתמקד במהלך הקורס בסיפור חייו של ג'ים רוהן, יחד עם זאת אפרט על לא מעט תובנות אליהן הגיעו שאר האישים.

סיפורו של ג'ים רוהן:

רוהן נולד בחווה באיידהו שבארה"ב.

אחרי שסיים את התיכון החל ללמוד במכללה ולאחר שנה בלבד הוא החליט שהוא "חכם מספיק" ועזב (טעות אחת מיני רבות שעשה באותם ימים).

הוא היה שאפתן, מוכן לעבוד קשה וחשב שלא תהיה לו בעיה למצוא עבודה (מה שהתברר כנכון), וכן, עם ראש מלא בחלומות ושאפתנות רבה הוא החל לעבוד.

שלוש שנים אח"כ הוא התחתן, הבטיח המון הבטחות, עבד קשה וכמה שנים אח"כ הקים משפחה.

אז, בגיל 25 הוא החל להסתכל על חייו בזוית אחרת - המשכורת שלו הייתה נמוכה, היו לו עוד הרבה הבטחות לקיים למשפחתו, הרבה חשבונות לשלם, הוא היה ממורמר ורחוק מלהתקדם בחייו כפי שהוא חשב שיהיה.

הוא היה מוכן לעבוד קשה, זו לא הייתה הבעיה, אבל זה היה ברור שתידרש יותר מעבודה קשה והוא לא רצה להגיע לגיל 60 חסר כל, כמו כל-כך הרבה אנשים סביבו.

הוא חשב לעצמו: "מה אני צריך לעשות כדי לשנות את חיי?", רעיון אחד היה לחזור ללמוד (שנה אחת בלבד של לימודים לא נראית טוב בקורות החיים...) אבל עכשיו שהקים משפחה, החזרה ללימודים נראתה רחוקה מהמציאות.

כסף להקים עסק לא היה לו... כסף היה אחת הבעיות שלו...

רוהן מספר שבאותה תקופה הוא זוכר שאיבד שטר של 10 דולר וכתוצאה מכך היה חולה פיזית(!), חלק מחבריו ניסו לנחמו ואמרו לו: "אולי איזה אדם עני שממש היה צריך את הכסף מצא אותו", אך זה לא ממש עזר... הוא חשב שיותר מכל הוא אדם שצריך למצוא 10 דולר ולא לאבד 10 דולר.

במצב זה, בגיל 25 שהוא עוד לא הגשים את חלומותיו ובחיפוש מתמיד אחר הדרך בה ישתנו חייו לטובה, המזל נקרא בדרכו.

קשה לו להגדיר את המילה "מזל" אך מבחינתו "מזל" היה לפגוש אדם מיוחד ומצליח, שמו היה ארל שופ' וכשהוא פגש אותו אמר: "אני אעשה הכל כדי להיות כמוהו!". וחשב במה זה יהיה כרוך...

הוא מספר שהצליח להתחבב על על ארל שופ', וכמה חודשים לאחר שנפגשו האחרון העסיק אותו.

במשך 5 שנים הוא עבד במגוון העסקים שהיו בבעלותו של שופ', ואז לרוע המזל ארל שופ' נפטר.

רוהן מספר שהדבר הטוב ביותר שארל שופ' נתן לו לא היה מקום עבודה כי אם פילוסופית חיים, יסודות לחיים מוצלחים, איך להיות עשיר, איך להיות שמח והוא יכול לומר בביטחון שהרעיונות, ההשראה ופילוסופית החיים הזו - עבדה ועובדת עד היום.

במשך שנים הוא שיתף את עמיתיו העסקיים בפילוסופית החיים שלו והגיע לתוצאות לא פחות טובות איתם.

רוהן מגדיר עצמו כאיש עסקים וודאי שלא מרצה, אך האתגר שלו להעביר במילים את הרעיונות שיכולים לשנות את חייהם של אנשים רבים הביא אותו לתחום זה.

באתר תתוודע לפילוסופיית החיים כפי שג'ים רוהן למד אותה יחד עם דגשים שלי, ומתוך הידע שצברתי על אנשים נוספים ומקורות אחרים כמו התנ"ך.

אני מאחל לך הצלחה.

---

להתחלת המסע שלך להצלחה מעוררת השראה המשך לפרק 1 | הבסיס

מגזין על סדר היום

הרצאות וידאו